Pozwól, że podam ci 7 prostych powodów, dla których warto się zauczyć Technik Wolności Emocjonalnej:

  1. Po pierwsze możesz pozbyć się stresu i wewnętrznego niepokoju. Wszyscy przechodzimy przez życie z pewnym poziomem niepokoju. Niezależnie od tego czy źródło tego niepokoju jest wewnętrzne czy zewnętrzne, tapping może Ci pomóc odnaleźć spokój. Bez względu na to czy w to wierzysz czy nie tapping jako pewnien rodzaj akupresury jest w stanie przywrócić spokój poprzez regulację wewnętrznego systemu nerwowego i hormonalnego. Jeśli układ hormonalny jest spokojny ty również jesteś spokojny.
  2. Pozbądź się podjadania i wyreguluj apetyt i wagę. Aby skutecznie wyeliminować podjadanie powinieś wyeliminować jego przyczynę. Sama siła woli nie wystarczy, potrzebujesz zejść poziom niżej. W EFT nazywamy to emocjonalnym podjadaniem i masz niesamowitą możliwość pozbyć się problemu skutecznie i raz na zawsze. Być może czujesz się niekochany? Może jesteś nieszczęśliwy/a w pracy lub w związku? Może jakieś traumatyczne wydarzenie z przeszłości cały czas nie chce sie zagoić? Może masz już obsesję na punkcie objadania i bierzesz leki lub suplementy, które niewiele dają? Może być wiele powodów tego emocjonalnego podjadania. Gdy namierzysz prawdziwą przyczynę, problem zniknie i twoja waga będzie się optymalizować czyli wracać do ustawień fabrycznych
  3. EFT może pomóc złagodzić lub wyeliminować fizyczny ból. Jest to jedna z niesamowitych możliwości tej techniki. W jaki sposób może to tak działać? Być może wiesz, ze EFT jest jedną z technik akupresury, która tak naprawdę jest siostrą akupunktury. Nie wiem czy wiesz ale nawet w Polsce akupunktura jest refundowaną metodą leczenia bólu. Tak, tak 😉 A w EFT opukujemy te same punkty co przy akupunkturze więc niedaleko pada jabłko od jabłoni. Jeśli wierzysz lub doświadczyłeś działania akupunktury to opukiwanie meridianowe, którym jest EFT, również Cię nie zawiedzie. Acha, tutaj nie potrzebujesz specjalisty. Specjalistą jesteś Ty. To Ty wiesz gdzie i jak Cię boli i to wystarczy aby zdefiniować problem. Z drugiej strony, nawet jeśli nie wierzysz to co Ci szkodzi spróbować?
  4. Pozbądź się lęków oraz fobii. EFT wywodzi się z techniki TFT, która została stworzona w wyniku niesamowitego odkrycia. George Callahan podczas jednej z sesji terapeutycznych zastosował opukiwanie wraz z rozmową. W wyniku czego jego pacjentka pozbyła się fobii związanej z wodą. Procedura wymyślona przez Callahana została udoskonalona przez Garego Craiga w EFT i w tej chwili każdy ma możliwość pozbycia się lęków dręczących większość z nas pół życia albo dłużej. Namierz to czego się boisz i spróbuj sam. A co jeśli się boisz pracować z lękiem? No cóż, to również możesz opukać albo znajdź trenera, który pomoże ci namierzyć problem.
  5. Pomnóż swój sukces i stwórz więcej obfitości. Wszyscy pragniemy sukcesu. Każdy z nas w nieco innej dziedzinie życia. Nie musisz być biznesmenem (bizneswoman) aby odnieść sukces. Możesz być super mamą lub tatą, możesz być muzykiem, malarzem, tworzyć rzeczy małe i duże. Większość osób zwykle koncentruje się na pieniądzach a nie w tym rzecz. Najważniejsze jest kim się staniemy żeby osiągnąć te sukcesy i pieniądze. Opukiwanie umożliwia nam stanie się lepszą wersją siebie.
  6. Wyeliminuj traumy z przeszłości. Jeśli nie radzisz sobie z trudnymi wydarzeniami z przeszłości takimi jak: wypadek samochodowy, wykorzystywanie, gwałt, nagła śmierć w rodzinie i wiele, wiele innych. Jestem praktykiem i mogę potwierdzić bezpośredni wpływ EFT na przeżywanie zdarzeń z przeszłości. Nie chodzi tutaj o ich wymazywanie, wypieranie czy racjonalizowanie. Za pomocą tych prostych technik jesteśmy w stanie zaakceptować to co się wydarzyło oraz dosłownie zmienić percepcję i odczucia, które w tamtym momencie były niesamowicie bolesne. Jeśli jesteś osobą, która nie ma wprawy w stosowaniu tych technik, zachęcam Cię to poszukania terapeuty lub trenera aby cię poprowadził.
  7. Spróbuj na wszystko. Twórca EFT zachęca aby stosować techniki wolności we wszystkich problemach i aspektach życia. Oznacza to, że zanim zaczniesz szarpać się z życiem i biegać w poszukiwaniu rozwiązania usiądź, skup się przez chwilę i opukaj emocje oraz przekonania związane z tym co na Twojej drodze postawiło życie. Związki i relacje, poczucie wartości, perfekcjonizm, impotencja, osiągnięcia szczytowe w sporcie. Od ciebie zależy co jeszcze. Ciągle powstają kolejne zastosowania dla tej metody. Kto wie, może będziesz jedną z osób, która odkryje nowe zastosowanie?

Ale tymczasem jeśli chciałbyś poznać tą niesamowitą technikę pracy, zachęcam Cię do ściągnięcia darmowego e-booka, w którym umieściłem najbardziej podstawowe informacje dotyczące. Spis treści zawartości e-booka znajduje się poniżej i stanowi naprawdę wartościowe źródło podstawowych informacji o EFT. Zawarłem w nim najważniejsze informację, których uczę na moich szkoleniach. Dlaczego proszę o twój e-mail? Bo po pierwsze lubię wiedzieć kto korzysta z moich materiałów, a po drugie może czymś cię w przyszłości zainspiruję lub będziesz miał ochotę dołączyć do moich szkoleń. Więc od czasu do czasu wyślę ci jakąś wiadomość na temat tego czym się zajmuję. Co więc znajdziesz w e-booku:

 Emocje i Przekonania…6
Połączenie mózg-ciało…10
Odkrycie EFT…12
Jakie problemy możemy rozwiązać stosując EFT?…13
czym jest EFT?…17
Jak się do tego zabrać?…19
Zdefiniuj problem…20
Skala problemu…21
Aktywujemy problem…22
Sekwencja/rundka negatywna…24
runda przejściowa…26
runda pozytywna…27
Ponownie określ skalę problemu…28
Punkty i ich znaczenie…29
Odwrócenie psychologiczne…31
W jaki sposób opukujemy…32
Nie wiem od czego zacząć!…33
Czego możemy się spodziewać podczas pracy z eft…34
Jak sprawić, żeby eft działało szybciej?…36
W jaki sposób pracować z przekonaniami? …38
Popracuj z EFT Samodzielnie – stres…41
Popracuj z EFT Samodzielnie – lęk…43