EFT to skrót od angielskiej nazwy oznaczający Emotional Freedom Technique co po polsku oznacza Techniki Wolności Emocjonalnej. Inne nazwy, które możesz spotkać to: tapping, opukiwanie meridianów lub emocjonalna akupunktura. Jest to metoda i zarazem system pracy, który otwiera nowy dział psychoterapii zwany psychologią energetyczną. System stworzył w latach 80 amerykański inżynier Garry Craig bazując na doświadczeniach amerykańskiego psychologa dr Rogera Callahana. Jak zwykle tego typu odkrycie nastąpiło „przypadkiem” i było połączeniem badań nad emocjami w kontekście medycyny chińskiej i różnorodnych metod psychoterapeutycznych. Nawet sam twórca nie spodziewał się jak nieprawdopodobne wyniki będą efektem zastosowania tej nowej metody. Każda forma psychoterapii pracuje z negatywnymi emocjami natomiast każda z nich inaczej podchodzi do pochodzenia emocji oraz do pracy z nimi. W EFT oraz w innych systemach energetycznych negatywne emocje traktujemy jako blokadę lub zaburzenie przepływu energii. Prawda, że proste? Gdy energia płynie prawidłowo i nie ma zaburzeń mamy dobry nastrój, samopoczucie oraz zdrowie. W wyniku zdarzenia, które odbieramy jako negatywne, następują różnorodne blokady energetyczne, które powodują długofalowe skutki w naszym życiu. Koncepcja ta, tak zasadniczo różni się od wszystkiego co do tej pory stosowała współczesna psychologia, że aż trudno uwierzyć, że może „to” tak działać. Zachęcam jednak do spróbowania ponieważ jest to chyba najbezpieczniejszy system terapeutyczny na świecie. W ciągu ostatnich 10 lat badań klinicznych nad tą techniką odchodzi się od nomenklatury stosowanej w medycynie chińskiej. Badania potwierdzają wpływ EFT na ekspresję genów, układ nerwowy oraz układ hormonalny.
Obecnie EFT to ponad 100 badań, które można znaleźć w renomowanych, wysoko punktowanych czasopismach naukowych.
Cztery głowne efekty, które Garry Craig  zauważył podczas praktyki z EFT to:
  1. działa niezwykle relaksująco i uspokajająco (m.in dzięki redukcji kortyzolu)
  2. Zmniejsza negatywne emocje i eliminuje negatywne przekonania
  3. usprawnia nasz system bioelektryczny oraz poprawia naszą kondycję psychofizyczną
  4. skuteczne przy redukcji różnorodnych, w tym nie do końca rozpoznanych, stanów bólowych
EFT jest niezwykle proste w zastosowaniu i niesamowicie skuteczne, dlatego z łatwością nadaje się do samodzielnej pracy jako autoterapia.

SKUTECZNOŚĆ TERAPEUTYCZNA EFT ZOSTAŁA WIELOKROTNIE POTWIERDZONA I POMOGŁA POZBYĆ SIĘ BĄDŹ ZREDUKOWAĆ:

Lęki i fobie i obsesje

Ból

PTSD – Zespół stresu pourazowego

Niską samoocenę

Różnorodne uzależnienia;

Alergie

Zaburzenia apetytu oraz wagi

Dysleksję

Poczucie żalu i straty

Poczucie winy

Bezsenność 

Negatywne wspomnienia 

Problemy natury seksualnej

Negatywne przekonania 

Choroby natury fizycznej

Depresję

Zaburzenia ciśnienia

Stwierdzono także skuteczność EFT w kreowaniu:

Sukcesu

Dobrobytu 

Optymizmu 

Dobrych relacji z ludźmi

Poczucia własnej wartości

Poczucia bezpieczeństwa

tzw. Osiągnięć szczytowych (w sporcie, muzyce, biznesie)

EFT ma szansę stanąć u boku systemów terapeutycznych stosowanych we współczesnej psychologii. Badania nad EFT są prowadzone obecnie na całym świecie i możesz je znaleźć m.in.

USA: Harvard Medical School, the University of California at Berkeley, City University of New York, Walter Reed Military Medical Center, Texas A&M University, JFK University.

Staffordshire University (Wielka Brytania), Lund University (Szwecja), Ankara University (Turcja), Santo Tomas University (Filipiny), Lister Hospital (Anglia), Cesar Vallejo University (Peru), Bond University (Australia), and Griffith University (Australia).

Wszystko co jest Ci potrzebne aby rozpocząć pracę z EFT znajduje się w moim e-booku, który możesz bezpłatnie ściągnąć z tej strony. Zawarłem w nim wszystko czego uczę na szkoleniach i co jest ważne aby postawić pierwsze kroki w Technikach Wolności Emocjonalnej. Zapraszam Cię do skorzystania z jednej z najprostszych technik na świecie, której prostota jest niezbędnym elementem skuteczności. Niech EFT da Ci siłę w codziennym życiu.

Zapisz się na newsletter i pobierz darmowego e-booka

Zacznij od dzisiaj przygodę z EFT. Pobierz bezpłatny e-book i naucz się podstaw. Spraw aby twoje życie sprawiało Ci radość.
* pola wymagane
Jeśli pobieranie nie uruchomi się automatycznie to proszę sprawdź swoją skrzynkę e-mail.Aby odebrać e-booka potrzebne będzie potwierdzenie subskrypcji.